e-mail: handlowy@komiz.pl kom.: 517 540 830

ul. Lenartowicka 39 | 63–300 Pleszew

Sztoker BIO

Prezentujemy nową odsłonę naszego produktu sztoker – kocioł na pelet drzewny sztoker bio.

Jest to stalowy kocioł z zapalarką i automatycznym palnikiem przystosowany do spalania sprasowanej biomasy w postaci peletu drzewnego. Przeznaczony jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania a jego sprawność przekracza 90 %.

Kotły grzewcze typu sztoker bio przeznaczone są do przygotowania ciepłej wody w układach centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 85℃. Można je stosować w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zarówno w układach grawitacyjnych jak i w obiegach wymuszonych tzw. pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz małych obiektów użyteczności publicznej takich jak: urzędy, pawilony handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

Galeria

Kocioł sztoker bio wyposażony jest w palnik do spalania peletu, automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz mikroprocesorowy regulator MINI-STER PID BIO lub MINI-STER PID PELLET.

Palnik to konstrukcja stalowa – spawana, z udziałem elementów ze stali zarówno żaroodpornej, jak i kwasoodpornej.

Kotły sztoker bio spełniają wymagania 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu (ecodesignu) określone rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Kocioł pracuje w trybie cyklicznym, charakteryzuje się bezobsługowym rozpalaniem oraz samoistnym wygaszaniem palnika w zależności od ustawionych parametrów.

Transport opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość.

Regulator steruje płynnie pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz siłownikiem zaworu mieszającego.

Szybki demontaż elementów składowych kotła umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni.

minimalizacja obsługi kotła wynikająca z automatycznego podawania paliwa (uzupełnianie raz na kilka dni),

dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok

czystość obsługi, czystość kotłowni

szybki, łatwy i wygodny załadunek paliwa do zbiornika

dowolna konfiguracja strony zasypu paliwa do zasobnika jak i strony otwierania wszystkich drzwiczek

możliwość sterowania pracą kotła przez internet poprzez moduł Safe IT

regulacja wszystkich parametrów z poziomu mieszkania poprzez panel zdalny TERMOMIZ

Etykiety energetyczne